Διπλωματική Εργασία

H διπλωματική εργασία των φοιτητών του Tμήματος εκπονείται υπό την εποπτεία κάποιου μέλους ΔEΠ του Tμήματος. Tο θέμα της εργασίας ορίζεται κατόπιν συνεργασίας μεταξύ του φοιτητή και του επόπτη.

♦ H εργασία μπορεί να είναι είτε βιβλιογραφική είτε ερευνητική.
♦ Για την εκπόνηση της εργασίας μπορούν να συνεργάζονται μέχρι και 2 φοιτητές/τριες.
♦ H εργασία πρέπει να ακολουθεί το πρότυπο A.P.A. (American Psychological Association) που είναι παγκοσμίως δεκτό για τη συγγραφή επιστημονικών εργασιών στην ψυχολογία.
♦ Η διπλωματική εργασία εκπονείται κατά κανόνα σε δύο εξάμηνα, στο χειμερινό και το εαρινό εξάμηνο του ίδιου ακαδημαϊκού έτους, και πιστώνεται με 10 ΠΜ ανά εξάμηνο, χώρος ο οποίος θα πρέπει να υφίσταται στη δήλωση μαθημάτων του φοιτητή (σύνολο 20 ΠΜ/ECTS). 
♦ Η διπλωματική εργασία δεν δηλώνεται ηλεκτρονικά, κατά την υποβολή ηλεκτρονικών δηλώσεων μαθημάτων, λογίζεται ως εργασία και όχι ως μάθημα. Οι μονάδες πιστώνονται με τη βαθμολόγηση της μετά την ολοκλήρωση αυτής. 
♦ H ανάθεση της διπλωματικής εργασίας ξεκινάει στις 1 Ιουνίου του προηγούμενου ακαδημαϊκού έτους. Οι φοιτητές από την ημερομηνία αυτή μπορούν να συζητήσουν περί της εργασίας τους με μέλη ΔEΠ του Tμήματος και,  εφόσον υπάρξει συμφωνία, να καταθέσουν άμεσα στη Γραμματεία του Τμήματος υπογεγραμμένo το έντυπο εκπόνησης διπλωματικής εργασίας που μπορούν να βρουν στα ηλεκτρονικά έντυπα Γραμματείας της ιστοσελίδας του Τμήματος. Η Γραμματεία αναρτά τα ονόματα των φοιτητών και τα θέματα των διπλωματικών εργασιών που έχει αναλάβει το κάθε μέλος ΔΕΠ στην ιστοσελίδα του Τμήματος, ώστε να ενημερώνονται οι φοιτητές για τη διαθεσιμότητα μελών ΔΕΠ για εποπτεία διπλωματικών εργασιών. Το έντυπο εκπόνησης διπλωματικής εργασίας εκτυπώνονται από την ηλεκτρονική σελίδα του Τμήματος.
Η Γραμματεία δέχεται αιτήσεις για ανάθεση πτυχιακών εργασιών του επόμενη ακαδημαικού έτους από 1η Ιουνίου έως και την τελευταία ημέρα υποβολής δηλώσεων ηλεκτρονικών μαθημάτων του ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ εξαμήνου. Δεν γίνονται δεκτές αιτήσεις εκπόνησης διπλωματικής κατά την περίοδο δηλώσεων του εαρινού εξαμήνου. Μετά το πέρας ενός έτους από την υποβολή έντυπου εκπόνησης διπλωματικής εργασίας και στην περίπτωση που η διπλωματική εργασία δεν έχει ολοκληρωθεί ο φοιτητής υποχρεώνεται να υποβάλλει νέο έντυπο εκπόνησης διπλωματικής εργασίας, και όχι απαραίτητα με τον ίδιο καθηγητή. Σε περίπτωση αλλαγής επιβλέποντα διπλωματικής εργασίας, το έντυπο εκπόνησης υπογράφεται και από τα δύο μέλη ΔΕΠ.
♦ Oι φοιτητές που επιθυμούν να αξιολογηθεί η εργασία τους στο τέλος του χειμερινού εξαμήνου πρέπει να την παραδώσουν στον επόπτη μέχρι τις 15 Iανουαρίου. H αντίστοιχη ημερομηνία για το εαρινό εξάμηνο είναι η 1η Iουνίου. Φοιτητές που επιθυμούν να αξιολογηθεί η εργασία τους κατά την εξεταστική περίοδο Σεπτεμβρίου πρέπει να την παραδώσουν μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου.
♦ H εργασία βαθμολογείται (1 ως 10 άριστα, με βάση το 5) από τον επόπτη. H εργασία που κρίνεται ως επιτυχής πιστώνεται με 20Π.Μ.  Μαζί με την διπλωματική εργασία οι φοιτητές καταθέτουν στον/στην επόπτη/τρια της διπλωματικής τους εργασίας συμπληρωμένο και το έντυπο βαθμολόγησης διπλωματικής εργασίας που εκτυπώνεται από την ιστοσελίδα του Τμήματος, σύνδεσμος (link): Γραμματεία/ Ηλεκτρονικά Έντυπα/Έντυπο Αξιολόγησης Διπλωματικής Εργασίας.

ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019

Αθανασιάδου Χριστίνα, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Δένη Χριστίνα - Χρυσούλα (Χ)
2. Γοτουχίδου Ελένη (Χ-Ε)
3. Νταλκιτσή Παναγιώτα (Χ)
4. Βλαχοπούλου Ξανθίππη (Χ-Ε)
5. Δαμιανίδου Ελένη - Αθανασίου Κυριακή (Χ-Ε)
6. Μουσιάδου Πολυξένη (Χ-Ε)
7. Σαββίδου Άννα Μαρία (Χ)
8. Χατζηνικολή Μαργαρίτα (Χ-Ε)

Αρετούλη Ελένη, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Tatiana Lukina (X-E)
2. Τσιάκας Δημήτριος (Χ-Ε)

Αυδή Ευρυνόμη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Φακούδη Αλεξάνδρα - Σπύρα Ειρήνη (Χ-Ε)
2. Χαλκίδου Ευαγγελία - Αλεπίδου Ευθαλία (Χ-Ε)
3. Στάη Στυλιανή - Lukensas Vladas (Χ-Ε)
4. Ζαβαλίγκου Άρτεμις (Χ)
5. Δεληογλάνη Δώρα - Ηλιάδου Αναστασία (Χ-Ε)
6. Ναχοπούλου Κοραλία - Σιδηροπούλου Μαρία (Χ-Ε)
7. Δεληγιαννίδου Αντωνία  - Μαντιού Σουλτάνα(Χ-Ε)

Γεωργάκα Ευγενία, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Τσαχτσιρλής Δημήτριος (Χ-Ε)
2. Βαϊραμάκη Κωνσταντίνα - Γαρυφαλιά - Ανδρεάδη Ελπίδα (Χ-Ε)
3. Ιακωβίδου Αναστασία - Τριανταφύλλου Μαρία (Χ-Ε)
4. Χατζηβασιλείου Αριάδνη (Χ-Ε)
5. Καφετζοπούλου Χριστίνα (Χ-Ε)
6. Δημητριάδου Θεοδώρα - Χρυσαυγή (Χ-Ε)
7. Απατζίδου Δήμητρα (Χ)
8. Αγάθου Αικατερίνη - Κατσάνου Λαμπρίνα (Χ-Ε)
9. Μπόνη Σουλτάνα - Τατιανή - Τσιναρίδου Αγγελική (Χ-Ε)
10. Τζιράκη Αντωνία - Λεπτοκαροπούλου Ευαγγελία (Χ-Ε)
11. Τσαρούχα Αδαμαντία (Χ-Ε)
12. Βαρβόγλη Μαργαρίτα (Χ-Ε)
13. Βάκου Μαρία - Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος (Χ)

Κοσμίδου Μαρία - Ελένη, Καθηγήτρια
1. Bobovnikova Olga (X-E)
2. Μπαϊράμη Στυλιανή (Χ-Ε)
3. Κοτσιμπού Σταματία - Τσίγκου Ευθυμία (Χ)

Μασούρα Ελβίρα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Καγιάφη Παρασκευή - Ευαγγελία (Χ)
2. Καρατζαφέρης Περικλής (Χ-Ε)

Μπαϊρακτάρης Κωνσταντίνος, Αναπληρωτής Καθηγητής
1. Ανθρωπάκη Ευαγγελία (Χ-Ε)

Μπάκα Αφροδίτη, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Βέργου Ελένη - Μαρία - Ζάχου Μαριάννα (Χ)
2. Καραντάνα Αικατερίνη - Σιώμου Ματίνα (Χ-Ε)
3. Μαράνογλου Δημήτριος - Μαουσίδη - Ζήργανου Ελένη (Χ-Ε)
4. Φυλακτού Μαρία - Τσαγγάρη Σωτηρούλα (Χ)
5. Κούση Ντιάνα (Χ-Ε)
6. Πατσιαλά Σοφία - Τανατζή Αλεξάνδρα (Χ-Ε)
7. Κρυστάλλη Μενεξία - Ζουλούμη Σοφία - Ελένη(Χ-Ε) 

Μπόνη Ειρήνη, Επιστημονική Συνεργάτις
1. Τζέλλα Βάγια - Δάφνη (Χ)
2. Πανταζή Γεωργία (Χ)

Μωραϊτου Δέσποινα, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Λιαράτσικα Κωνσταντίνα -                        (Χ-Ε)

Ξανθοπούλου Δέσποινα, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Φωκά Αικατερίνη - Θεοδωρίδη - Κίπριγλη Μαρία (Χ-Ε)
2. Παπουλάκη Ναταλία - Κιουρτσή Μυρτώ (Χ-Ε)
3. Παπαευαγγέλου Νικήστρατος - Φραντζέλα Σωτηρία (Χ-Ε)
4. Χαρτοφύλλη Δέσποινα - Τσακάλου Πηνελόπη (Χ-Ε)

Ρούσση Παγώνα, Καθηγήτρια
1. Νάκα Μαρία Ειρήνη (Χ-Ε)
2. Καλαμάρα Περιστέρα (Χ-Ε)

Τατά Δέσποινα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Χατζημάρκου - Συμεωνίδου Ζωή (Χ-Ε)
2. Μαρκάκη Αφροδίτη (Χ-Ε)
3. Γεράρδος Γεράσιμος (Χ-Ε)
4. Πάνου Βασιλική (Χ-Ε)
5. Παπαποστόλου Παναγιώτα (Χ)
6. Ανδρεάδου Νίκη (Ε)

Φίγγου Ευαγγελία, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Καζάκη Νικολίνα (Χ-Ε)
2. Μεγαλομύστακα Αποστολία - Στέφανη - Καμαρλίγκος Ιωάννης (Χ-Ε)
3. Σπάτα Πολυξένη (Χ-Ε)
4. Γιαννακοπούλου Ευαγγελία (Χ)
5. Κατσιαμάκη Βικτώρια (Χ-Ε)
6. Καραγκούνη Ευαγγελία

Χρυσοχόου Ελισάβετ, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Κάρκα Ηλέκτρα - Παπιγκιώτη Κλεονίκη (Χ-Ε)
2. Κουτούπη Μαρία - Καπελλέ Γρηγορία (Ε)
3. Πολίτη Γεωργία - Μαστρομανώλη Παρασκευή (Χ)
4. Λένια Ραζή - Μασκλαβάνου Χριστίνα (Χ-Ε)
5. Καλαμά Βαία (Χ-Ε)
6. Γκροζούδη Ιωάννα - Αχνούλα Γεωργία Δήμητρα (Χ-Ε)

 

 

ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

Αρετούλη Ελένη, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Κατσάρα Αικατερίνη
2. Γαβριηλίδου Ευθυμία - Βαμβακοπούλου Ελένη
3. Τσιάκας Δημήτριος
4. Κυρίτση Ναυσικά (Χ) - Χατζηδημητρίου Ηλέκτρα (Χ)
5. Πετρακέ Αναστασία (Χ-Ε) 
6. Σενικίδου Γεωργίου - Ρούλιας Απόστολος (Χ-Ε)
7. Γάσπαρη Ευδοξία (Χ-Ε)
8. Κανελλοπούλου Ανδριάνα - Μικελάτου Ζαχαρένια (Χ-Ε)
9. Τουτζιάρη Ζωή (Χ-Ε)

Αυδή Ευρυνόμη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Ιωσηφίδου Ανθούλα - Τσώνου Βασιλική
2. Ιωάννης Ανέστης - Κεφαλίδου Βαρβάρα
3. Γιαννάκη Μαρία - Σπυριδούλα Γάτσιου (E-X)

Βορριά Παναγιώτα, Καθηγήτρια
1. Κέρτου Ελένη (Χ-Ε)
2. Λεϊμονή Χρυσούλα (Χ-Ε)
3. Τζιβένη Ελένη - Μαρία (Χ-Ε)
4. Μαλεγκάνου Μαρία - Άννα (Χ-Ε)

Γεωργάκα Ευγενία, Αναπληρώτρια  Καθηγήτρια
1. Γιάγκα Αλίκη
2. Κρασανάκη Χριστίνα - Καλλιόπη
3. Σιμιτσή Αικατερίνη
4. Νικολάου Γεωργία
5. Γιαζιτζή Βασιλική - (Ε)
6. Βλαχοπούλου Ελένη - Απατζίδου Δήμητρα
7. Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος (Ε 16-17 - Χ 17-18) - Βάκου Μαρία 
8. Tόζιου Θεολογία - Τόλιου Μαρία
9. Σουβατζή Ελισάβετ
10. Ντίνα Δέσποινα - Τζαβέλλα Αρίστη
11. Λαζαρίδου Αικατερίνη

Γωνίδα Σοφία - Ελευθερία, Αναπληρώτρια  Καθηγήτρια
1. Γκινίδης Γεώργιος (Χ)
2. Κορετσίδου Χριστίνα - Νασιρίδου Αρχοντία (Χ)
3. Χαραβελούλη Μαρία - Αγγελική - Μούρτου Ευθυμία (Χ)
4. Βλάχου Αικατερίνη - Δήμου Αλεξάνδρα Μαρία (Χ)

Δεληγιάννη - Κουϊμτζή Βασιλική, Καθηγήτρια
1. Νταλκίτση Παναγιώτα
2. Σπανούλης Παναγιώτης (Χ-Ε)
3. Παπατριανταφύλλου Ευαγγελία - Σκάρπα Μαριάνθη (Χ)
4. Μεδίτσκου Θεοδώρα - Μακρή Παναγιώτα (Χ-Ε)
5. Βουλτσίδου Γεωργία - Ρόιδου Βάγια (Χ-Ε)
6. Ασαρίδου Μαγδαληνή - Δροσινού Παρασκευή (Χ-Ε)
7. Σταμούλη Χαρίκλεια
8. Φασιανού Φωτεινή - Σερέτη Ασημίνα (Χ-Ε)
9. Αδαμίδου Άννα - Ζαρδαμπά Ελένη (Χ-Ε)
10. Κακολύρη - Κοπανά Αγγελική - Μαρία- Χριστουλάκη Αλίκη (Χ-Ε)
11. Παντελάκη Χριστίνα Φλώρα - Μαυρίδου Ανδρονίκη (Χ)
12. Δημητριάδου Αικατερίνη - Χατζηγεωργίου Αλίκη - Φωτεινή (Χ-Ε)

Δικαίου Μαρία, Καθηγήτρια
1. Ντάγκα Κλεονίκη - Τσακίρογλου Ανδριάνα (Χ-Ε)
2. Μανώλας Νικόλαος (Χ-Ε)
3. Σινάκου Ελένη - Ζαφράς Αντώνης (Χ-Ε)
4. Κουτσουράκη Μαρία - Ανθούλα (Χ-Ε)
5. Αβράμογλου Όλγα (Χ-Ε)
6. Καραβάρα Νίκη (Χ-Ε)
7. Μπλαζάκη Σταυρούλα (Χ-Ε)

Καργόπουλος Φίλιππος, Αναπληρωτής Καθηγητής
1. Ξυπολιτάκη Έλλη
2. Καριτζής Αντώνης - Παναγιώτης  - Μπουλάκης Παραδείσιος - Αλέξανδρος (Χ-Ε)
3. Ποτόλια Χρυσή (Χ-Ε)
4. Κουταλίδου Ιωάννα (Χ-Ε)

Κοσμίδου Μαρία - Ελένη, Καθηγήτρια
1. Παπαδημητρίου Δήμητρα

Μπάκα Αφροδίτη, Επίκουρη Καθηγήτρια

 

Μασούρα Ελβίρα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Πύρκα Άννα - Μαρία - Ζέρβα Αγγελική
2. Πόουπ Μαριάννα - Ολίβια  
3. Αμπατζίδου Μαρία
4. Μπότσαρη Ιωάννα - Αθηνά
5. Κετίκογλου Πίστη (X-E)
6. Σωτήρογλου Ευαγγελία (Χ-Ε)

Μεταλλίδου Παναγιώτα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Καραβίδα Αθηνά - Ευαγγελία - Καραβίδα Αντιγόνη Δήμητρα 
2. Ουσμένογλου Μελής - Λαλιώτη Κωνσταντίνα - Ελένη (Χ-Ε)
3. Τεμπελίδου Μαρία  - Λιολιοσίδου Ειρήνη (Χ)
4. Κλείδωνα Ισμήνη (Χ)

Μπαϊρακτάρης Κωνσταντίνος, Αναπληρωτής Καθηγητής
1. Παναγίδη Γαβριέλλα - Σουρλατζή Αικατερίνη (Χ)
2. Μπεντούλη Ζωή (Χ)
3. Γαβαλάκη Αθηνά (Χ-Ε)
4. Ζουρνατζίδης Παύλος (Χ-Ε)
5. Νικολαϊδου Αικατερίνη (Χ)
6. Χατζηλία Μαρία (Χ-Ε)
7. Κανταρά Ιωάννα (Χ)
8. Τακανζιά Αναστασία - Μπελεβέγκα Άννα (Χ)
9. Γάτσιου Νεφέλη - Τσιρίκα Καλλιόπη (Χ-Ε)
10. Βαρβαρούση Δέσποινα (Χ)
11. Πλυτά Ζηνοβία (Χ-Ε)
12 Λαγού Μαρία (Χ)
13. Βαΐου Μαρία
14. Μπασάνου Βαρβάρα - Χρήστος Μουρουζίδης (Χ)
15. Ιμβριώτης Νίκος - Γιαννουλοπούλου Καλλιόπη (Χ-Ε)
16. Χατζηρούμπη Ουρανία - Θώμου (Χ-Ε)
 

Μπάκα Αφροδίτη, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Αλεξάνδρου Γεωργία - Μακρυδάκη Αλεξάνδρα (Χ-Ε)
2. Σαραντάρη - Χατζηκωνσταντίνου Ζωή - Ζαβραμίδης Κωνσταντίνος (Χ-Ε)
3. Λαμπρούση Ουρανία (Χ-Ε) - Εκουτσίδου Βασιλική (Χ-Ε)
4. Αντωνιάδου Παναγιώτα - Καισαρίδου Αλκμήνη (Χ-Ε)
5. Σαλιγκαρά Στυλιανή - Καραβασίλη Αλίκη (Χ-Ε)
6. Ζωγράφου Φρειδερίκη - Ηλιάδου Ηλέκτρα (Χ)
7. Πετρονικολού Βασιλεία - Κουτσούδη Χριστίνα (Χ-Ε)
8. Κουτσούδη Χριστίνα (Χ-Ε)
9. Γούσια ΣΤυλιανή - Μπακασή Δήμητρα - Σοφία (Χ-Ε)
10. Αργυρίου Ελένη - Λαζάκη Κυριακή (Χ-Ε)

Μπόνη Ειρήνη, Επιστημονική Συνεργάτιδα
1. Αμαντιάδου Ιφιγένεια (Χ-Ε)
2. Τζήμα Ευαγγελία - Μαρίνα (Χ-Ε)
3. Περάκη Χριστίνα - Μαρία (Χ)
4. Μαυρωδή Γεωργία (Χ-Ε)
5. Χατζηφωτιάδου Ειρήνη - Ασπασία - Μακρή Μαργαρίτα (Χ)
6. Μυριούνη Αικατερίνη (Χ-Ε)
7. Ποιμενίδου Μαρία - Δόκα Ελευθερία (Χ)
8. Ευθυμίου Άννα (Χ-Ε)
9. Χατζηνικολάου Ιωάννα (Χ-Ε)
10. Λαδιά Ελευθερία - Τενανάκη Θεοφανώ (Χ-Ε)
11. Παπύρα Πασχαλίνα (Χ-Ε)
12. Σακελλαροπούλου Αντωνία - Κλημεντία - Κανναβού Ελένη (Χ-Ε)
13. Μπούρτζος Μάρκος - Μπίλιος Γεώργιος (Χ-Ε)
14. Βασιλειάδου Βαΐα (Χ-Ε)

Μωραΐτου Δέσποινα, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Παράσχου Στεργιανή (Χ)
2. Τσαγκαλίδου Ελένη - Παλιούρα Βαϊα (Χ)
3. Αϊβάτογλου Αναστασία - Γρηγοροπούλου Χρυσούλα (Χ-Ε)
4. Μποζίνη Δάφνη - Τονικίδου Δήμητρα (Χ)
5. Ντικούλη Αλεξάνδρα - Χουλέβα Θωμαή Ραφαέλα (Χ)
6. Μακοπούλου Άννα - Μαρία (Χ-Ε)

Ξανθοπούλου Δέσποινα, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Παυλίδου Βασιλική - Αργυρίου Ευαγγελία (Χ)
2. Λαζή Άννα - Ταλαντοπούλου Όλγα Νεφέλη (Χ-Ε)
3. Τρελλοπούλου Κωνσταντίνα (Χ)
4. Παναγιωτίδου Δέσποινα - Λάζαρη Διονυσία (Χ)
5. Παλιαίκου Ευφροσύνη - Ντούρου Ηλιάνα (Χ-Ε)
6. Βράτζιας Αθανάσιος (Χ-Ε)
7. Σιδηροπούλου Άννα - Κίτσιου Κωνσταντίνα Μυρτώ (Χ-E)
8. Ηλιάδου Παρασκευή - Κλάδη Αναστασία (Χ)

Παπαληγούρα Ζαΐρα, Καθηγήτρια
1. Καλογεροπούλου Δήμητρα (Χ-Ε)
2. Καλκάνης Γεώργιος (Χ-Ε)
3. Ελευθεράκου Βασιλική - Ειρήνη (Χ-Ε)
4. Τσιλιγγιρίδου Αγγελική - Μητσιάνη Αικατερίνη (Χ-Ε)
5. Μπουρουτζάκη Νικολέττα (Χ-Ε)
6. Παπαδόπουλος Βασίλειος (Χ-Ε)
7. Τσονίδου Ραφαέλα (Χ-Ε)
8. Λαφατζή Αλεξάνδρα - Γκαντέ Παναγιώτα ((Χ)
9. Παπαχρήστου Ευρυδίκη (Χ-Ε)
10. Νικοπουλου Μαρία (Χ-Ε)

Ρούση Παγώνα, Καθηγήτρια
1. Σχοινά Χριστίνα - Ιωάννα (Χ-Ε)
2. Αποστόλου Κωνσταντίνα (Χ)
3. Καρυπίδου Μαρία - Λάλλου Ελένη (Χ-Ε)
4. Οικονόμου Γιαννούλα (Χ-Ε)
5. Στάμου Μυρόπη (Χ-Ε)
6. Φουρκιώτη Αικατερίνη (Χ)

Στογιαννίδου Αριάδνη, Καθηγήτρια
Για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 δεν θα επιβλέψει καμία πτυχιακή εργασία

Τατά Δέσποινα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια
1. Μαυροειδή Ιωάννα - Λαναρά Αθηνά (Χ-Ε)
2. Πέτρη Μαρία - Χριστίνα (Χ-Ε)
3. Σιδεροπούλου Βάια (Ε)
4. Δαγκωνάκη Δέσποινα
5. Βουδούρη Χρυσαφένια (Χ)

Φίγγου Ευαγγελία, Επίκουρη Καθηγήτρια
1. Τσιτσανούδης Παναγιώτης - Χριστάκη Βαρβάρα (Χ-Ε)
2. Σακκούλη Γεωργία (Χ)
3. Βουνάτσου Ειρήνη (Χ) - Καλογιάννης Στυλιανός (Χ)
4. Δασκαλοπούλου Ελένη (Χ-Ε) - Λαζαρίδου Δήμητρα - Παρασκευή (Χ-Ε)
5. Τηγανά Ξένια (Χ-Ε)
6. Παναγιωτίδου Χρυσάνθη (Χ)
7. Αδαμοπούλου Βασιλική - Αλβανού Αναστασία (Χ-Ε)
8. Τζιούφα Κωνσταντία - Χρυσοσπάθη Ξένη (Χ-Ε)
9. Ζησάκου Αναστασία (Χ)