Ψ-623: Ψυχολογία της Σκέψης - Επαναληπτική εξεταστική Σεπτεμβρίου

Αγαπητοί φοιτητές,

όσοι από εσάς λαμβάνετε μέρος στις εξετάσεις του μαθήματος Ψυχολογία της Σκέψης (Ψ-623) το Σεπτέμβρη, οι ερωτήσεις θα είναι ανάπτυξης.

Ειδικότερα από τις 4 ερωτήσεις επιλέγετε και απαντάτε στις 2 ερωτήσεις.

Για να συμμετέχετε στις εξετάσεις θα πρέπει να παραδόσετε την εξαμηνιαία εργασία σας ανήμερα των εξετάσεων.

Το άρθρο για την εργασία επισυνάπτεται στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του μαθήματος (elearning.auth).

Είναι ένα για όλους και φέρει τίτλο: "Overconfidence bias and conjunction fallacy (το σφάλμα της σύζευξης) In predicting outcomes of football matches".

Θα πρέπει να σχολιάσετε το άρθρο με βάση τη θεωρία που διδαχτήκατε από το βιβλίο της κας Ευκλείδη μέσα σε όχι λιγότερο από 1.000 λέξεις.

Για περισσότερες οδηγίες σχετικά με τον τρόπο ανάπτυξης της εργασίας και τη μορφοποίηση του κειμένου ανατρέξτε  παρακαλώ στη σχετική ανακοίνωση της ηλεκτρονικής πλατφόρμας για τις εργασίες του Ιουνίου.

Καλό καλοκαίρι,

Α.Μ.