6ο Athens Negotiations Tournament

Ο Πανελλήνιος Φοιτητικός Διαγωνισμός Διαπραγματεύσεων, Athens Negotiations Tournament, ανοίγει για έκτη συνεχή χρονιά τις πόρτες του στη φοιτητική κοινότητα, φέρνοντας ρεαλιστικές αναμετρήσεις, έξυπνες στρατηγικές και επικές συμφωνίες.

Το Athens Negotiations Tournament (A.N.T.) διοργανώνεται από το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και ενθαρρύνει φοιτητές από ολόκληρη την Ελλάδα και την Κύπρο να εμβαθύνουν στην τέχνη της διαπραγμάτευσης. Υπό την επιστημονική επίβλεψη του Δρ. Ηλία Καπουτσή, Αναπληρωτή Καθηγητή στο ΟΠΑ, ο διαγωνισμός αποσκοπεί στην ανάπτυξη κρίσιμων δεξιοτήτων απαραίτητων για κάθε μελλοντικό επαγγελματία.

Ο διαγωνισμός αναδεικνύει την αξία της βιωματικής μάθησης, προσφέροντας στους διαγωνιζόμενους την ευκαιρία να συμμετέχουν σε προσομοιώσεις πραγματικών επιχειρηματικών περιστάσεων, όπου μπορούν να αναπτύξουν και να εφαρμόσουν στρατηγικές, να εργαστούν ως μέλη μιας ομάδας, να ασκήσουν την κριτική τους σκέψη και να ενισχύσουν τις διαπραγματευτικές τους δεξιότητες.

Κατά τη διάρκεια του τουρνουά, οι συμμετέχοντες θα έχουν επίσης την ευκαιρία να δικτυωθούν με κορυφαίους επαγγελματίες και ακαδημαϊκούς, παίρνοντας πολύτιμα μαθήματα και συμβουλές που θα τους βοηθήσουν να προχωρήσουν στην καριέρα τους.

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Διαπραγματεύσεων φέτος θα διεξαχθεί το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Απριλίου. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να σχηματίσουν τριμελείς ομάδες και να υποβάλουν τις αιτήσεις τους μέσω της διαδικτυακής φόρμας συμμετοχής από 4 Μαρτίου έως 22 Μαρτίου 2024. Η Επιστημονική Επιτροπή θα αξιολογήσει τις αιτήσεις, ώστε να επιλεχθούν οι είκοσι ομάδες που θα λάβουν μέρος στην ξεχωριστή αυτή εμπειρία διαπραγμάτευσης.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον Διαγωνισμό και τις δράσεις του A.N.T., παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα [ant.aueb.gr] και τους λογαριασμούς του Athens Negotiations Tournament στα social media.