Λειτουργία διοικητικών υπηρεσιών Τμήματος από 1.6.2020

Λειτουργία διοικητικών υπηρεσιών Τμήματος (Γραμματεία, Γραμματείες Τομέων και Νησίδας Η/Υ)

από 01 Ιουνίου 2020

Σύμφωνα με την εγκύκλιο ΔΙΔΑΔ/Φ.69/116/10486/26-05-2020 του Υπουργείου Εσωτερικών με θέμα: «Λειτουργία υπηρεσιών του Δημοσίου – Μέτρα και ρυθμίσεις για την αντιμετώπιση της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορονοϊού»: οι πολίτες θα προσέρχονται στις δημόσιες υπηρεσίες μόνο κατόπιν προηγούμενης συνεννόησης (ραντεβού) και εφόσον το αίτημά τους δεν δύναται να ικανοποιηθεί με άλλο τρόπο, ιδίως τηλεπικοινωνιακά, διατηρουμένων σε ισχύ των όσων μέχρι στιγμής ισχύουν σχετικά με την εξυπηρέτηση των πολιτών.

Με βάση τα παραπάνω ενημερώνουμε ότι τόσο η κεντρική Γραμματεία (2ος όροφος, κτιρίου Διοίκησης, γρ. 207) όσο και οι Γραμματείες των Τομέων (γραφείο 416, νέο κτίριο Φιλοσοφικής Σχολής και γραφείο 208/παλαιό κτίριο Φιλοσοφικής Σχολής) θα συνεχίσουν να εξυπηρετούν

Α) εξ αποστάσεως για :

1. Έκδοση δικαιολογητικών μέσω της εφαρμογής sis.auth

1. Ερωτήσεις/απορίες/διευκρινίσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: οι φοιτητές/τριες θα πρέπει να κάνουν χρήση του πανεπιστημιακού τους e-mail)

Β) Κατόπιν προηγούμενης συνεννόησης μέσω ραντεβού για οτιδήποτε απαιτεί φυσική παρουσία.

Η νησίδα Η/Υ του Τμήματος στο Εργαστήριο Ψυχολογίας (αίθουσα 416) δεν θα λειτουργήσει.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.