Ενημερωτικές εκδηλώσεις για το Erasmus+ Σπουδές ακαδ. έτους 2023-24 (ανακοινοποίηση)

1) Ενημερωτική εκδήλωση Τμήματος Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων (ΤΕΕΠ ΑΠΘ)

Το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων θα πραγματοποιήσει ενημερωτική εκδήλωση για το πρόγραμμα Erasmus+ για Σπουδές για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 τη Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου , στις 11:00 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ (είσοδος από το ισόγειο του κτιρίου Διοίκησης).

Σε περίπτωση αδυναμίας παρουσίας σας στην εκδήλωση, η τελευταία θα μεταδοθεί και μέσω live streaming.

Σύνδεσμος: Live: Ενημερωτική εκδήλωση για το πρόγραμμα Erasmus+ για Σπουδές για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024

2) Ενημερωτική εκδήλωση του Τμήματος Ψυχολογίας

Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2023, ώρα 10.00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική διαδικτυακή συνάντηση από τις Συντονίστριες Erasmus+ του Τμήματος Ψυχολογίας, η οποία θα αφορά κυρίως ακαδημαϊκά θέματα (συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια, επιλογή Πανεπιστημίου, μαθήματα).

Σύνδεσμος: https://authgr.zoom.us/j/93383513757

Meeting ID: 933 8351 3757
Επισημαίνεται ότι οι φοιτητές/ήτριες που ενδιαφέρονται να υποβάλλουν αίτηση φέτος για να μετακινηθούν κατά το επόμενο ακαδημαϊκό έτος (2023-24) είναι απαραίτητο να παρακολουθήσουν και τις δύο ενημερωτικές εκδηλώσεις, καθώς οι δύο εκδηλώσεις θα έχουν διαφορετικό περιεχόμενο (η εκδήλωση του ΤΕΕΠ είναι γενικότερη και με έμφαση στα διαδικαστικά θέματα, ενώ η εκδήλωση του Τμήματος Ψυχολογίας θα επικεντρωθεί στα ακαδημαϊκά θέματα (επιλογή Πανεπιστημίου, προγράμματα μαθημάτων).